fbpx
Aplikacja

Problemy w organizacji turnieju i jak je przezwyciężać cz.2

2 sierpnia 2022
2 min czas czytania
Aplikacja FCapp została stworzona z myślą, by ułatwiać proces organizacji sparingów i turniejów piłkarskich posługując się zestawem funkcjonalności, dzięki czemu zaoszczędzony czas możemy przełożyć na dogranie pozostałych kwestii, mając pewność, że wszystko zostanie wykonane na wysokim poziomie.

 

Błyskawiczny proces tworzenia pozwala na zredukowanie poświęcanego dotąd czasu oraz na odrzucenie tradycyjnej wersji z wieloma formalnościami. Proces dodania wydarzenia turniejowego w aplikacji trwa zaledwie kilka chwil. Posiadając konto Trenera/Organizatora w zakładce wydarzenia wybieramy format turnieju, po czym uzupełniamy pojawiający się formularz. Wpisanie odpowiednich parametrów, jak ilość grup i boisk, liczba dni rozgrywek, czy dodatkowe planowane przerwy należy do Ciebie, resztę zrobi za Ciebie aplikacja! Warto dołączyć promujący plakat turniejowy oraz regulamin, by każdy z użytkowników miał do nich stały dostęp. Wystarczy parę minut i mamy gotowe wydarzenie w aplikacji.

Ogólnodostępność FCapp sprawia, że do Twojego turnieju może zgłosić się trener z całej Polski! Wszystkie pojawiające się zgłoszenia widnieją na liście w szczegółach wydarzenia. Na pewno nie przegapisz żadnego z nich, ponieważ za każdym razem, gdy ktoś zechce wziąć udział, otrzymasz powiadomienie. Od Ciebie zależy, czy przyjmiesz, czy odrzucisz dane zgłoszenie.
Przede wszystkim przekaż trenerom zaproszonych drużyn, żeby sami dołączyli do twojego wydarzenia poprzez aplikację, dzięki temu będą na bieżąco ze zmianami przed rozpoczęciem rozgrywek oraz z tym, co się dzieje już w ich trakcie. Gdyby któryś z nich upierał się przy tradycyjnej metodzie i nie dołączył do wydarzenia poprzez aplikację, możesz dodać jego drużynę ręcznie, z możliwością wgrania herbu. Nie martw się, gdy zobaczy, jak sprawnie przebiegło przeprowadzenie turnieju, następnym razem zgłosi się do Ciebie już poprzez FCapp 😉

W momencie dostatecznej ilości drużyn zatwierdź go. Tabela lub podział na grupy utworzy się automatycznie. Z funkcjonalności, jakie na danym etapie oferuje aplikacja, to dowolna konfiguracja w układzie poprzez zamianę drużyn pomiędzy grupami w sposób ręczny lub rozlosowanie grup dowolną ilość razy. Jeśli wszystko jest już w należytym porządku, w zakładce Terminarz – Faza pierwsza odnajdziesz przycisk, który wykona za Ciebie najtrudniejszą i żmudną pracę – utworzenie harmonogramu. Za pomocą jednego kliknięcia nasz system w mgnieniu oka przygotował terminarz według ustalonych parametrów. Z tego przycisku możesz skorzystać

Problemy i wyzwania organizatora, które rozwiązuje FCapp

1. Kompletowanie obsady i dołączanie do turnieju

Wydarzenie utworzone w aplikacji jest ogólnodostępne, dlatego zgłoszenie i zaproszenia możemy otrzymywać i wysyłać do zespołów z dowolnego zakątka Polski. Zwiększona rozpoznawalność i zasięg organizowanych turniejów działa pozytywnie na ich wizerunek. Wystarczy wejść w szczegóły turnieju i przy zapraszaniu drużyn, wpisać nazwę w wyszukiwarkę. Przy każdym nowym zgłoszeniu z zewnątrz, otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Działa to również w drugą stronę. Wraz ze swoją drużyną, możesz dołączyć do wydarzeń na liście lub skorzystać z wyszukiwarki i filtrów w celu zmniejszenia zakresu.
Nie tracimy już czasu ani na sprawdzanie grup z ogłoszeniami, nie musimy wykonywać wielu połączeń telefonicznych.

2. Dobór poziomu

W aplikacji przygotowaliśmy dla Was specjalne rankingi, ułatwiające wybór przy dobieraniu przeciwnika:
– poziom sportowy,
– poziom organizacyjny,
– fair-play

Trenerzy po zakończonych spotkaniach mogą ocenić drużynę rywala, dając jej tym samym odpowiedni feedback, ale to również doskonały odnośnik dla innych poszukujących. Zbiór rzetelnie wprowadzonych ocen jest czynnikiem mobilizacyjnym dla zespołów niżej zrecenzowanych, a dla tych na wysokim poziomie, to wyróżnik, który zaprocentuje przy zaproszeniach na kolejne piłkarskie eventy

3. Tworzenie harmonogramu

Podpieranie się schematami i poświęcanie sporej części dnia na odpowiednie rozpisywanie to przeszłość. Przechodząc przez formularz turniejowy w FCapp i uzupełniając go twardymi danymi jak:
– liczba drużyn
– liczba dni
– ramy dat i godzin rozpoczęcia i zakończenia turnieju
– ilość boisk
– czas trwania meczów
– dodatkowe przerwy
bardzo ułatwia proces tworzenia harmonogramu rozgrywek. Po zebraniu obsady turniejowej i zatwierdzeniu turnieju masz możliwość edycji w grupach, jak i dowolną ilość na zmiany w terminarzu w sposób automatyczny, dzięki przyciskowi aplikacji lub zamieniając wybrane pary spotkań ręcznie. Wszystko pod ręką na Twoim telefonie w zaledwie kilka minut.

4. Komunikacja trener-rodzic-zawodnik

Aplikacja FCapp proces komunikacyjny na linii trener-rodzic-zawodnik ogranicza do minimum. Szkoleniowiec poprzez kilka kliknięć w telefonie może utworzyć sparing, dołączyć do turnieju rozgrywek i skompletować na niego skład. Dla kogoś, kto do tej pory nie korzystał z aplikacji, może to wydawać się irracjonalne.
Przede wszystkim FCapp daje możliwość założenia konta z odpowiednim typem konta, który pozwala nam na korzystanie z przypisanych funkcjonalności jako:
– Trener
– Rodzic
– Zawodnik
Jeśli dziecko nie korzysta z własnego telefonu, rodzic może dodać je jako podopiecznego, po wybraniu menu w lewym górnym rogu ekranu, a następnie uzupełniając jego dane.
Trener, mając już utworzoną drużynę, po wejściu w jej szczegóły dodaje zawodnika do składu, wyszukując go na pojawiającej się liście. Automatycznie na konto zawodnika lub też rodzica przychodzi powiadomienie o zaproszeniu do drużyny. Po akceptacji, nazwisko zawodnika widnieje w składzie. Przy każdym kolejnym wyjeździe na mecz lub turniej przebieg wygląda w podobny sposób. Trener ponownie za pomocą kliknięcia wysyła powołanie, a push z konkretną informacją pojawia się na naszym telefonie. Zależnie od możliwości możemy zaakceptować bądź je odrzucić. Bez wykonywanych telefonów, bez ankiet w grupach, bez dodatkowych pytań.

Ponadto przy wydarzeniach, drużynach i użytkownikach widnieją ikony serca oznaczające liczbę obserwujących osób. Co to oznacza w praktyce? Po jej zaznaczeniu w poszczególnych zakładkach na dole ekranu trafiają do oddzielnego podmenu Ulubione.
Przy udziale zespołu bądź gracza w meczu i turnieju, dostaniemy powiadomienie z informacjami, dzięki temu nic Cię nie ominie!

5. Archiwizacja danych

Archiwizacja to kolejny plus po stronie aplikacji. Każdy rozegrany mecz, turniej, strzelona bramka i pozostałe statystyki zawodników – to wszystko znajdziesz w FCapp.
Na bazie danych trener może dokonać oceny, jak rozwija się jego zespół, sprawdzić jakie rezultaty osiągał jego team. Każdy kibic może sprawdzić jak przebiegał turniej oraz sprawdzić poczynania swojej ulubionej drużyny. Rodzic wraz z zawodnikiem może przeglądać wprowadzane statystyki, a dla skauta to solidna podstawa do kolejnych obserwacji, co w niedługim czasie będzie miało swoje przełożenie w postaci przygotowywanych dedykowanych raportów.

6. Wyniki

Uchwała PZPN dotycząca gry bez wyniku poniżej 12. roku życia niekoniecznie przełożyła się na postrzeganie tego przez całą społeczność piłkarską. Jedni się z tym zgodzą, inni zaś twierdzą, że wyniki to składowa rozwoju w piłce nożnej. W aplikacji możesz ułożyć harmonogram, w celu płynnego przejścia przez turniej, ale równie dobrze możesz wprowadzać wyniki spotkań. Jeśli zawodnicy są dodani do swojej drużyny, strzelca gola możesz wybrać z pojawiającej się listy, gdy klikniesz ikonę plusa. Jeśli nie, istnieje możliwość wpisania numeru zawodnika, czy też zaznaczenia bramki samobójczej. Wszystko jest automatycznie zliczane do tabeli i klasyfikacji strzelców bez żadnej dodatkowej ingerencji. Nawet gdy wynik zostanie błędnie zapisany, wystarczy, że klikniesz + lub – przy drużynie, przy której należy dokonać zmiany, a zapiszą się one według schematu. To klarowny i przejrzysty sposób na sprawne przeprowadzenie turnieju, między innymi dlatego, że dostęp do nich ma każdy użytkowników aplikacji.

7. Dodawanie sędziego/współorganizatorów

Proces przygotowań to czas na podział obowiązków dla całego sztabu również już na czas trwania rozgrywek. Niezależnie ile osób jest zaangażowanych, wszyscy mogą być dołączeni do jednego wydarzenia, jeśli tylko mają utworzone konto. Dzięki czemu komunikacja między wami jest sprawna, a wszystkie ruchy i zmiany zsynchronizowane. Również działa to w przypadku sędziów. Kilka kliknięć na ekranie telefonu, wybranie strzelca bramki i zakończenie spotkania wraz z automatycznie zapisanym wynikiem – to wszystko za pomocą aplikacji. Nie trzeba już ani w trakcie, ani po zakończonym spotkaniu przybiegać do stolika organizatora, w celu przekazania szczegółów. Powoduje to jeszcze większą płynność i brak przestojów. A co najważniejsze, nie umknie żaden gol!

8. Wymuszone przerwy

Warunki atmosferyczne oraz inne losowe problemy turniejowe, przez które jesteśmy zmuszeni zmieniać godziny spotkań, czy czas trwania turnieju nie jest niczym strasznym dla aplikacji. Możesz w każdej chwili wprowadzić dodatkową przerwę w danej grupie, która przesunie o podaną wartość, wydłużając ją lub skracając według potrzeb. Dzięki temu możesz z dużym spokojem czekać na rozwój wydarzeń.

Jedno narzędzie, jakim jest FCapp, pozwala na błyskawiczną reakcję na pojawiające się niespodziewanie problemy.
Nie daj odebrać sobie przyjemności, jaką daje praca nad przygotowaniem sportowych wydarzeń! Pobierz aplikację i wejdź na wyższy poziom organizacyjny!

Mateusz Łagożny
O AUTORZE

Ekspert w pracy z użytkownikami FC.APP - zbieraniu uwag, sugestii, słów ciepłych i tych nie do końca.

Udostępnij