fbpx
Partnerstwa i Współprace

FCapp współpracuje z Perłami Lublin!

1 sierpnia 2022
2 min czas czytania
FCapp otwiera się na futbol kobiecy i z całego serca wspiera rozwój żeńskiej piłki w Polsce. Na dowód tego, pierwszym dużym krokiem wykonanym w tę stronę, jest oficjalne nawiązanie współpracy z Perłami Lublin!

Perły Lublin to kobiecy klub sportowy, istniejący od 9 lat, w którym prowadzone są zajęcia dla dziewcząt już od 5. roku życia. W swoich szeregach posiada zespół IV-ligowy, drużynę amatorską, dwa zespoły juniorek, młodziczki oraz orliczki. Obecnie do grup przynależy ponad 100 czynnych zawodniczek, co czyni Perły jednym z większych kobiecych klubów piłkarskich w Polsce.

Mimo dość krótkiego czasu od powstania, drużyny, Perły mają na swoim koncie liczne sukcesy, jak:
✔ aktualne 3. miejsce w kraju w kategorii U15,
✔ powołania zawodniczek do młodzieżowych Reprezentacji Narodowych,
✔ jako jedyny zespół, reprezentowały województwo lubelskie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu Kobiet w kategoriach U15 oraz U17.

Lista podejmowanych inicjatyw jest dłuższa, a w jej skład wchodzi między innymi organizacja wydarzeń sportowych, jak festiwal piłki nożnej “Lublin Kicks Balls”, czy “mecze w spódnicach”. Perły Lublin, wspierają także Przedszkoliadę – największy w Europie cykl wydarzeń sportowych dla przedszkolaków, zachęcających dzieci do podejmowania aktywności fizycznej. Dodatkowo klub został wytypowany przez Polski Związek Piłki Nożnej do współtworzenia jedynego w województwie lubelskim pilotażowego ośrodka piłkarskiego, realizującego innowacyjny program sportowy 𝐔𝐄𝐅𝐀 𝐏𝐥𝐚𝐲𝐦𝐚𝐤𝐞𝐫𝐬, dedykowany dziewczynkom. Z kolei do grona Partnerów klubu należy Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Ta współpraca pozwala trenującym zawodniczkom z powodzeniem łączyć efektywną naukę z osiąganiem coraz lepszych wyników w sporcie.

Jeśli chciałybyście dołączyć do zespołu i zostać jego zawodniczkami, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z klubem! 🤙
Mateusz Łagożny
O AUTORZE

Ekspert w pracy z użytkownikami FC.APP - zbieraniu uwag, sugestii, słów ciepłych i tych nie do końca.

Udostępnij