fbpx
Aplikacja

Jak działa FC.APP?

8 listopada 2022
2 min czas czytania
Nie samymi treningami trener żyje – drużyna musi często rozgrywać sparingi i turnieje. Niestety, zorganizowanie takiego wydarzenia wiąże się z godzinami spędzonymi przy telefonie. Z FC.APP efektywność trenerów wzrasta nawet o 30% dzięki automatyzacji wydarzeń piłkarskich i ułatwieniu komunikacji na linii trener-zawodnik-rodzic.

 

 

Zacznijmy od sparingów. Trener, chcąc rozegrać mecz np. w najbliższy weekend, musi na początku tygodnia zadzwonić do kilku lub kilkunastu trenerów i zapytać, czy chcą zagrać. Ci trenerzy nie mogą od razu potwierdzić udziału – muszą najpierw skontaktować się ze swoimi zawodnikami lub ich opiekunami. Mijają godziny, często dni, po których trenerzy wracają do trenera organizującego sparing z pozytywnymi lub negatywnymi informacjami. Pierwsza potwierdzona drużyna ma sporo szczęścia, bo to ona rozegra sparing, a pozostałe drużyny niestety będą musiały powtórzyć swoją pracę i dać znać zawodnikom, że ze sparingu nici. Kolejne godziny stracone.

Jak aplikacja pomaga uporządkować ten chaos? Trener, chcąc rozegrać sparing dodaje wydarzenie w aplikacji, które dociera automatycznie to całej bazy trenerów w okolicy. Chętni trenerzy zgłaszają się do wydarzenia, o czym organizator jest informowany na bieżąco. Po wybraniu odpowiedniego przeciwnika aplikacja automatycznie informuje wszystkich, którzy zostali odrzuceni lub przyjęci. W tym czasie trener wybrany może powołać skład poprzez jedno kliknięcie w aplikacji, a zawodnicy w czasie rzeczywistym potwierdzają swój udział.

A turniej?
Wyobraźmy sobie wielokrotnie bardziej skomplikowany i czasochłonny proces niż w przypadku sparingu. Zapisy, losowanie grup, tworzenie harmonogramu i tabel…

FC.APP pozwala generować harmonogram, dodawać przerwy w jego trakcie, zmieniać na bieżąco. Każde zakończenie turnieju to podsumowanie wyników, przejścia do kolejnych faz turnieju lub wybranie króla strzelców. Tradycyjny sposób to jeszcze więcej czasu spędzonego na liczeniu i podsumowaniu. Tymczasem FC.APP wszystkie raporty generuje w biegu.

Co więcej, FC.APP angażuje kibiców, w tym rodziców zawodników – mogą spożytkować swoją energię na wprowadzanie statystyk. Zebrane dane pozwalają w niespotykanie prosty sposób wychwytywać perspektywicznych zawodników, bez względu na to, gdzie trenują.

Podczas sparingów i turniejów, FC.APP angażuje też kibiców, w tym rodziców zawodników. Mają możliwość spożytkować swoją energię i wprowadzać statystyki, to jest pierwsza informacja o uzdolnionym lokalnie zawodniku.

Utwórz lub dołącz do wydarzenia i zobacz, ile odzyskasz czasu. FC.APP – just play the game.

FC.APP Team
O AUTORZE

Ekipa pasjonatów sportów, w szczególności piłki. Teksty pisze w zasadzie cały zespół, czasem również przy współpracy zewnętrznych redakcji związanych ze środowiskiem piłkarskim.

Udostępnij