fbpx
Aplikacja

Gromadzenie, dostęp i archiwizacja danych w piłce nożnej – czyli o towarzyszących trudnościach oraz jak rozwiązuje je FCapp

25 sierpnia 2022
2 min czas czytania
Bywa, że wraz z upływem czasu łapiemy się na tym, że nie możemy czegoś szybko odnaleźć i zapominamy, gdzie mogliśmy coś odłożyć, zapisać, czy wysłać. Jeśli potrzeba jest pilna, odczuwamy większy stres, zakłopotanie, a nawet poirytowanie upływającymi minutami i kończącymi się pomysłami gdzie może się interesująca nas rzecz znajdować. Część osób decyduje się na zaufanie programom, które pomagają gromadzić zbiór danych, czym ułatwiają poruszanie się wśród notatek. Jak to wygląda w piłce? Zdecydowanie wygodniejszą formą jest dostęp do wyników drużyny, czy statystyk w jednym narzędziu. Takim właśnie jest aplikacja FCapp!

 

TRUDNOŚCI PRZECHOWYWANIA I ARCHIWIZACJI DANYCH

Kroniki piłkarskie, relacje meczowe, specjalne wydania czasopism sportowych to między innymi formy na kolekcjonowanie danych i statystyk liczbowych z turniejów. W głównej mierze dotyczą one jednak piłki seniorskiej i profesjonalnych rozgrywek sportowych. W niższych kategoriach kluby starają się poprzez kanały społecznościowe prowadzić własne archiwum, choć nie zawsze jest czas, by się tym odpowiednio zająć. Nawet wielokrotnie sprawy bieżące nie jest aktualizowane. Ile razy zdarzyło się, że nie pamiętaliśmy terminu rozgrywania meczu naszej ulubionej drużyny i dopiero z czasem przypadkowo natrafiliśmy na przypomnienie. Nierzadko przez własne obowiązki nie jesteśmy w stanie uczestniczyć w turnieju, w którym gra córka lub syn. O relacji, przebiegu, wynikach dowiadujemy się z lekkim opóźnieniem. Staramy się wykonać telefon do kogoś, kto był na miejscu, by podpytać o szczegóły, ponieważ z dzieckiem porozmawiamy dopiero po jego powrocie. Co prawda emocje już nie te same, ale cieszymy się, że udało się mimo wszystko powierzchownie pozyskać informacje. Będąc na miejscu eventu, jesteśmy w miarę zorientowani, dzięki tablicy informacyjnej lub zapowiedziom spikera. Natomiast, gdy nie mamy takiej możliwości, to zależnie od zasobu ilości osób zaangażowanych przy organizacji wydarzeń sportowych, na podsumowanie trzeba czekać nawet do kilku dni, by poznać informacje o klasyfikacji końcowej, wyróżnionych zawodnikach i ogólnym przebiegu. Jednak po upływie kolejnych dni wszystkie wzmianki gdzieś zanikają i niekoniecznie chcemy dokopywać się, by je odszukać, bo nawet nie do końca pamiętamy, gdzie je widzieliśmy. Brak zebranych informacji w jednym miejscu jest w tym przypadku główną bolączką.

Warto uskutecznić ten element w sposób profesjonalny, by w każdej chwili mieć dostęp do potrzebnych danych.


ROZWIĄZANIE DZIĘKI FCAPP

Możliwość obserwacji wydarzeń sportowych, drużyn, a nawet użytkowników, a wraz z nią przychodzące na bieżąco komunikaty, to świetne rozwiązanie, które oferuje FCapp. Wystarczy jedno kliknięcie ikony serduszka w profilu zespołu, trenera lub gracza, by śledzić podejmowane akcje. Specjalnie utworzona zakładka “Ulubione” pozwala w jeszcze szybszy sposób odnaleźć interesujący nas profil. Każde powiadomienie mamy widoczne w prawym górnym rogu ekranu, kryjące się pod ikoną dzwoneczka. Po kliknięciu i wybraniu konkretnego z listy zostaniemy bezpośrednio przeniesieni do szczegółów z nimi związanymi.
To także sposób na sprawdzenie historii poprzednich wyników i statystyk nie tylko naszej ulubionej drużyny, ale i pozostałych, dla których został przygotowany osobny ranking.
Zależało nam, by archiwizacja danych była na wyciągnięcie ręki w jednym miejscu, bez zbędnych poszukiwań. Trenerowi pozwala to na analizę uczestnictwa swoich podopiecznych i osiąganych przez nich wyników, kibicom na dostęp do kluczowych i ważnych statystyk w futbolu i przebiegu minionych turniejów, a dla skautów gotowy materiał do zawężenia swoich poszukiwań i skoncentrowaniu na wyróżniających się zespołach lub młodych piłkarzach.

Każdy rozegrany mecz, turniej, strzelona bramka i pozostałe statystyki zawodników w Twoim telefonie!
👉📲 https://qrco.de/FCapp

Mateusz Łagożny
O AUTORZE

Ekspert w pracy z użytkownikami FC.APP - zbieraniu uwag, sugestii, słów ciepłych i tych nie do końca.

Udostępnij