fbpx
Turnieje

„Nie widzę wygodniejszego narzędzia niż FCapp”. Fulsport Cup zapoczątkuje cyfryzację cyklu Piastovia Cup?

4 grudnia 2021
2 min czas czytania

Kiedy za oknem temperatura sięga okolic zera stopni, każdemu organizatorowi turniejów zależy, aby piłkarskie imprezy rozgrywać w jak najbardziej sprzyjających warunkach. Jedni stawiają na zadaszone obiekty ze sztuczną murawą, inni preferują hale sportowe. 

Organizatorzy Fulsport Cup postawili na “halówkę” i obiekt GOSiR Jedlicze, którego możliwości pozwoliły na wydzielenie dwóch boisk piłkarskich. Przygotowania zaczęli już dwa miesiące temu. – Zainteresowanie turniejem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że w Jedliczu będziemy musieli zamknąć listę drużyn na prawie trzy tygodnie przed turniejem. To pokazuje, że jest chęć udziału w takich wydarzeniach – mówi Dawid Wisniowski, organizator Fulsport Cup.

Innowacją było zastosowanie aplikacji FCapp. Wiśniowski: – Naszym głównym celem, który zadecydował o cyfryzacji turnieju, było to, aby każdy obecny trener posiadał na bieżąco informację o harmonogramie rozgrywek, aktualnej tabeli, statystykach każdego zawodnika.

Chcieliśmy ograniczyć do minimum papierologię związaną z ręcznym wpisywaniem wyników, strzelców i punktów na kartkach.

Dlatego wybraliśmy właśnie aplikację FCapp.

???? Według mnie aplikacja FCapp jest rozwiązaniem jak najbardziej na plus – dodaje drugi z organizatorów, Karol Szmyd. – Nie trzeba notować nic na kartkach, nie ma możliwości popełnienia błędów w późniejszych obliczeniach punktów czy bramek. Sędzia natychmiast w trakcie meczu wpisuje dane każdego spotkania, a wgląd w to może mieć każdy, kto zainstaluje aplikację na swoim telefonie. Na naszych kolejnych turniejach nie widzę wygodniejszego i łatwiejszego rozwiązania. 

Jak na wiadomość o braku klasycznych, papierowych terminarzy zareagowało grono trenerskie?

Wiśniowski: – Dzień przed rozgrywkami każdy opiekun zespołu dostał wiadomość z linkiem do pobrania aplikacji FCapp. Usprawniło to bardzo przebieg rozgrywania zawodów, trenerzy pozytywnie odebrali ten stan rzeczy. Każdy na bieżąco obserwował poczynania swojego zespołu oraz sytuacji w obydwu grupach, bez konieczności podchodzenia do stolików organizatorskich.

Po ponad 6 godzinach gry, 60 meczach w dwóch fazach, dziesiątkach strzelonych bramek i pięknych paradach bramkarskich, w klasyfikacji końcowej turnieju zwyciężyła Wisłoka Dębica. Tuż za ich plecami uplasowała się Szkółka Piłkarska Koniczynka Krosno, a podium zamknął zespół Akademia Piłkarskie Nadzieje Mielec (I). Pełna tabela:

???? Wisłoka Dębica
????
Szkółka Piłkarska Koniczynka Krosno
????
Akademia Piłkarskie Nadzieje Mielec (I)
4⃣
Start Rymanów
5⃣
Iskra Przysietnica
6⃣
Niedźwiadki Lubatowa
7⃣
Akademia Piłkarska Kolejarz Zagórz  (II)
8⃣
Akademia Piłkarska Kolejarz Zagórz (I)
9⃣
Orion Pielnia
1⃣
0⃣ Akademia Piłkarskie Nadzieje Mielec (II)
1⃣
1⃣ PIASTOVIA Miejsce Piastowe
1⃣
2⃣ Szkółka Piłkarska “Wilczki” Lesko

Wyróżnienia indywidualne trafiły w ręce zawodników z Krosna (bramkarz), Rymanowa (MVP) oraz Zagórza (strzelec). Oficjalnego wręczenia nagród dla wszystkich uczestników dokonali patroni turnieju, Radny Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz oraz Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz.

???? Bardzo ciekawy turniej dla młodych adeptów piłki nożnej. Gratulacje i podziękowania dla organizatorów. Cieszy fakt, że wśród zgłoszonych drużyn były takie spoza naszego regionu. Nowością była aplikacja, gdzie na bieżąco można było śledzić wyniki, mieć terminarz czy na bieżąco monitorować sytuację w tabeli. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w organizacji turnieju, to wielka radość widzieć tylu młodych piłkarzy walczących fair play o zwycięstwo w każdym meczu. Podziękowania dla trenerów i rodziców oraz wszystkich zawodników. Już teraz śmiało można zaprosić na kolejną edycję turnieju – podsumował Marcin Józefowicz – Radny Powiatu Krośnieńskiego.

???? Obsługa aplikacji FCapp jest wbrew pozorom prostym rozwiązaniem. Po stworzeniu i uzupełnieniu danych o turnieju wyświetla nam się prosty panel z zaproszeniem zainteresowanych drużyn do turnieju – wspomina Wiśniowski. – System sam losuje grupy oraz sam ustala harmonogram spotkań, my jedynie wybieramy tryb rozgrywek. Aby dodać sędziom panel edycji meczów, wystarczy, aby dany sędzia miał założone konto w aplikacji. Przed turniejem Fulsport Cup mieliśmy drobny problem z przypisaniem jednego zespołu do wylosowanych grup, lecz po szybkim kontakcie telefonicznym z pomocą techniczną aplikacji, bardzo sprawnie błąd został skorygowany i mogliśmy odliczać godziny do rozpoczęcia zawodów. Kiedy rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitrów i rozpoczęły się zawody, bacznie obserwowałem sprawowanie się aplikacji, aby też reagować na bieżąco. Jednak dzięki prostocie obsługi aplikacji nie było potrzeby. Tak jak wspomniał Karol, w przyszłości nie wyobrażam sobie turniejów bez FCapp.

A co o całej tej cyfryzacji sądzą trenerzy?

Damian Pelczar, trener Piastovia Miejsce Piastowe: – Aplikacja FCapp jest klarowna i prosta w obsłudze. Ułatwia prowadzenie turniejów i część rzeczy robi za organizatora, m. in. dzieli zespoły na grupy, automatycznie zlicza bramki prowadzi klasyfikację tabelaryczną. Posiada przejrzysty frontend.

Ogromną jej zaletą jest to, że może ją pobrać każdy, zarówno trener jak i sędzia czy rodzic lub obserwator.

Kuba Stodolak, trener Koniczynka Krosno: – Super aplikacja, która znacznie usprawniła przebieg turnieju. Wyniki oraz tabela live w fajny sposób rozjaśniła kibicom aktualny stan rywalizacji. Polecam!

Rok 2021 powoli się kończy, lecz zimowe turnieje piłkarskie dopiero będą się rozkręcać z każdym tygodniem. Niezdecydowanym trenerom gorąco polecamy organizacje ich wydarzeń razem z FCapp.

FC.APP Team
O AUTORZE

Ekipa pasjonatów sportów, w szczególności piłki. Teksty pisze w zasadzie cały zespół, czasem również przy współpracy zewnętrznych redakcji związanych ze środowiskiem piłkarskim.

Udostępnij